1 Отредактировано Энди (2009-02-04 00:51:27)

Тема: Король мармуру Микола Шматько створить статую Білла Гейтса (РЕПОРТАЖ,

Створити статую Білла Гейтса із білого мармуру та особисто презентувати її найбагатшій людині світу, має намір луганський скульптор Микола Шматько. Він братиме участь у знаменитому Бієнналє. Окрім тридцятикілограмової голови Біла Гейтса, Микола Шматько представить на експозиції в Італії ще декілька робіт, які вважає найкращими. 
Уже понад тридцять років будівельник за фахом Микола Шматько творить скульптури із мармуру. Його домашня галерея налічує вже близько сотні скульптур, ще більше задумів поки що існують у вигляді проектів. Зокрема майстер розробив десять варіантів пам?ятника жертвам Голодомору. Кожний свій витвір Микола Шматько називає сучасним шедевром, а друзі кличуть його не інакше, як "королем мармуру". Останню роботу - статую Біла Гейтса - він презентуватиме на художньому фестивалі у Флоренції.

Микола Шматько, скульптор: "Если мы будем говорить о Билле Гейтсе ? то, конечно, это историческая личность. Он открыл для мировой культуры - мир. Те миллиарды, которые он заработал, он заработал их честно. Он, оказывается, не отдаст их своим детям, чтобы эти миллиарды превратились в воздух. Он большую часть миллиардов оставит для человечества, для того чтобы человечество могло получить новый толчок к развитию."

До Бієнналє Микола Шматько повезе також одну з найкращих своїх робіт "Поклоніння диску". Коли на цю скульптуру жінки падає сонячне світло, його відблиск можна побачити на зворотньому боці диску, який вона тримає у руках. Справу Луганського майстра залюбки переймає його син Рафаель. Хлопець каже, що з дитинства захоплюється талантом та непохитністю батька.

Рафаель Шматько, син майстра: "Да я уже иду по его стопам, потому, что у меня другого пути и нет. Это было уже заложено далеко еще с детства, его воспитанием, направлением. Куда мне идти. И путь уже предопределен, и назад движения уже нет просто. Только вперед."

Чимало робіт Миколи Шматька об'іхали вже сотні виставок, як в Україні, так і за кордоном. Майстра неодноразово запрошували оселитися в Європі або Америці. Однак, за словами скульптора, саме в Україні він черпає наснагу та бажання творити.

Руслан Міщенко, Віталій Ромас, 5 канал


ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.69Мб)
(РЕПОРТАЖ, ВІДЕО) 5 канал
[url]http://ru.youtube.com/watch?v=CDy02tQYY8s[/url]

Поделиться